BINGA-BONGA

SLOVENSKE OSEBNOSTI, pevci, pisatelji, slikarji, športniki, igralci..., PERSONAGGI SLOVENI, cantanti, scrittori, scultori, sportivi, attori...

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 6/1/2006, 12:58
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:



JANEZ VIDMAJER + BINGA-BONGA

image



Ljubljanski pisatelj, moj dolgoletni prijatelj, priznani zeliščar, mogotec, vsevednik, avanturist, izdal letos
knjigo z naslovom PROMENADA vredna branja.
Opisuje življenje ljubljančanov in ljubljanskih lokalov. Napisal je še drugi dve knjigi o lepotičenju in zdravilnih zeliščih.
Aja, zakaj pišem z rjavo in s temi črkami? Zato ker je knjiga tako pisana, prijetno za oči!


image



Knjigo je oblikoval znani ljubljanski slikar FRANCL NEMEC

image



najbrž kar ob spremljavi Benčeve glasbe (oba moja velika prijatelja). Njegovi slikarski uspehi so pohvalni, riše vsemogoče.

image




Za zaključek pa še Platanska spominska slika: najboljši slovenski pevec + Binga.

JANEZ BONČINA BENČ!
image

(foto Binga-Bonga)

Edited by BINGA_BONGA - 7/10/2007, 19:42
 
Web  Top
view post Posted on 6/1/2006, 15:37
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


TRADUZIONE!

JANEZ VIDMAJER - scrittore
lubianese, mio amico, conosciuto erborista, gran uomo, intelligente, avventuroso.
Quest'anno ha pubblicato il suo terzo libro 'PROMENADA', dove descrive della vita dei lubianesi e dei locali.
Gli altri due libri parlano di erbe e di bellezza. Perchč scrivo con il marrone? Perchč tutto il libro č scritto cosě,
gioia per gli occhi!

Il pittore lubianese FRANCI NEMEC (disegna tutto: olio, naif), invece ha fatto la copertina e tutto il resto,

forse anche accompagnato con la musica del miglior cantante e compositore lubianese JANEZ BONČINA BENČ!

E per finire anche le foto con Vidmajer + Benč + Binga (Hot bar Platana in centro di Lubiana)


Edited by BINGA-BONGA - 8/1/2006, 21:08
 
Web  Top
SMAJCICA*
view post Posted on 9/1/2006, 20:04




Pa si me prepričala....da se pomešam z ex...YU!!!...

Samo sedaj mi daj čas,da spravim skup to kar moram:))....
 
Top
SMAJCICA*
view post Posted on 9/1/2006, 20:32





MATEJA KOCJANČIČ

Je mlada pevka stara komaj 13 let,ki se z glasbo in petjem ukvarja od svojega 5 leta starosti.Že 6 leto igra kitaro pri profesorju Cotič Zdenku.Poje in snema pesmi.Dve njeni pesmi sta bili na festivalu Nove scene leta 2004 SONCE MORJE IN OBALA.Ter leta 2005 PRIJATELJ.
Obe pesmi sta spevni in otroci,ki jo poznajo jo radi poslušajo.Imela je že kar nekaj lepih in prijetnih nastopov.Nastopala je tudi z znanimi glasbenimi skupinami kot so Primorski fantje,Platana,Ne me jugat ,Free way,Malibu in še bi jih lahko našli in našteli.
Njena želja je postati pevka ,si ustvarit svoj ansambel in kar je najbolj zanimivo je to,da jo veselijo Narodne zabavne pesmi.Rada bi se naučila igrat na frajtonerco in kdo ve,mogoče ji bo to tudi uspelo.
Na glasbeno sceno ji je pomagala njena mama.Ona je tudi tekstopistka in glasbenica svoje vrste.Nikoli pa je ni silila na to pot.Ko je Mateja želela imeti svoje pesmi in stopit na veliki oder Nove scene ,ji je mama to omogočila.Silila je pa ni nikoli.Tako Mateja sedaj mutira z glasom.In se je sama odločila,da bo to leto počivala.Med tem časom pa pridno vadi petje pri učiteljici magistrici jazz petja IRENI VIDIC.


Želim ji veliko uspeha na tem področju in uresničitev tistih najbolj skritih želja na glasbeni poti.

Srečno Mateja!!

Prilagam še besedili pesmic.Mogoče se pa komu kaj lepega utisne v spomin.



SONCE , MORJE IN OBALA


Hodim po pesku,
Štejem korake,
Gledam te fante,
Prave junake.

Morje in veter
Mi kuštra lase,
Naj se zabava
Končno začne.

Sonce ,morje in obala
Tu zabava je ta prava.
Fantom pamet pa odhaja,
Ko v bikinih se sprehajam,

Tu je vsega na pretek
Kamor seže ti pogled.
Tam v senci pod dežnikom
Dolge noge lep nasmeh.

Hodim po pesku
Štejem korake.
Gledam te fante
Prave junake.

Sonce in morje
Mi kuštra lase,
Naj se zabava
Končno začne.

Glej ga fanta se smeji
Si veliko dovoli.
Zdaj po plaži se loviva
Eden drugega dobiva.

Vroče sonce,ni skrbi
Slano morje zadiši.
Tu zdaj našla sem vse
Drugo leto hočem še.


PRIJATELJ



Čas,ki šel je mimo nas
Življenju zapisal je sled.
V spominu in besedi ga nosimo vsi,
Delimo si ga s prijatelji.

Podaj roko in pojdi z menoj
V družbo prijetnih ljudi.
Modrost nam v srcih vsem cveti
In tebi jo podarjamo vsi.


Prijatelj moj ostani z menoj
Prisluhni mi ,kaj srce govori.
Z menoj pozabi na vse skrbi,
Nasmehni sreči se tudi ti.

Ko bo v srcu ti hudo,
Stopi bližje prišepni na uho.
Vedno odgovor se našel zate bo
V sreči tej živel boš naprej.

Nikar ne joči tega dne,
Ko boš med zvezde zapisal moje ime.
Spomin moj shrani globoko v srce
In ne pozabi na besede vse.







 
Top
SMAJCICA*
view post Posted on 10/1/2006, 07:43




NO NO CARA BINGA.QUESTA E MIA FIGLIA.LA PIU GRANDE. :wub:



CITAZIONE (BINGA-BONGA @ 10/1/2006, 00:18)
Ja, Smajcek, fajn!
A ti ne znas IMEN Z RDECO NAPISAT! Pol pa te bi prosila, da to na kratko ali pa dolgo prevedes!

VOGLIAMO la TRADUZIONE!!!


Ej, Smajci! Pa ne, da je od Danila Kocjancica hcerka tale punci? Tistega od Faraonov, se mi zdi?







imageimageMATEJA imageKOCJANČIČimage image

Ti auguro tanta fortuna, un grande successo, e tutte le strade libere e giuste!

AJOJ...JAZ LAHKO PREVEDEM IZ ITALJANSKE V SLOVENSKO.NAZAJ MI GRE TEŽJE.

SICER PA,ČE SI ČAS VZAMEM POPOLDAN MOGOČE MI TUDI USPE.BOM SE PREIZKUSILA.PA DA VIDIMO ^_^





A SE TAKO TO USTVARI?


Non e la figlia di Danilo.E il champione di mio marito.)).....

Edited by BINGA-BONGA - 12/4/2006, 23:18
 
Top
view post Posted on 19/1/2006, 03:00
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


BREZNIK NAPOLEON (moj stric - mio zio)

Vesoljski inženiring - Ljubljana - 2002 (Ljubljana : Euroadria) user posted image user posted image

Il libro 'L'ingegneria spaziale', parla di filosofia dell'Universo.
Knjiga govori o vesoljski filozofiji.
 
Web  Top
Maya*
view post Posted on 22/1/2006, 10:48




Še dva prijetna fanta, ki sta tudi nekaj prav posebnega.... vsak na svoj način wink.gif

user posted image

BB, sorry, sem mislila, da sta dovolj prepoznavna.... se bom držala vnaprej.... JAN PLESTENJAK, slovenski pevec in OLIVER DRAGOJEVIC, dalmatinski pevec!


Edited by BINGA-BONGA - 24/1/2006, 13:53
 
Top
view post Posted on 24/1/2006, 13:56
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


Traduzione!

Ancora due ragazzi, ognuno speciale... Il giovane č JAN PLESTENJAK - sloveno; OLIVER DRAGOJEVIC invece č un cantante dalmato, molto conosciuto.

ZA VSE!
Potem se pa takole naredi: gor poglejte! Ne objaviti samo slike, potem nov enovrsticni post itd.... Ce kaj delate, naredite dobro, ce pa nimate casa pa pusti, boste drugic! Ce si opazili, da potem tisti post tudi izbrisem!

Zivjo!


Edited by BINGA-BONGA - 24/1/2006, 21:39
 
Web  Top
Robida
view post Posted on 25/1/2006, 09:59




user posted image
Evo ATOMIC HARMONIC. Slovenski ansambel. Te jest rada poslušam k majo v glasbi velik energije.
http://www.antennewest.de/index.php?id=278 Pa še tole poglejte.
 
Top
view post Posted on 12/4/2006, 22:16
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


image

MAJDA SEPE * 2.7.1937 + 10.4.2006

Hvala ti za vse lepe pesmi!


image

Med iskrenimi ljudmi
se nikoli ne zgodi, da zmaga laž,
pri vseh drugih pa velja,
da je nekaj slabega, če preveč priznaš,

in odkar ta svet stoji,
so na njem živeli ti in ti,
človek bližnjega spozna,
ko ga ta enkrat izda,
do takrat pa malo veš.

Med iskrenimi ljudmi,
so preproste vse reči,
kot jasen dan.
Se pa najde marsikdo,
ki se zdi mu prepusto,
če je svet ubran.


In če misliš tudi ti,
da je dolgčas brez laži,
pojdi raje z njo,
naj se z dnevom jutrišnjim,
med iskrenimi ljudmi zbudim.

Med iskrenimi ljudmi,
so preproste vse reči,
kot jasen dan.
Se pa najde marsikdo,
ki se zdi mu prepusto,
če je svet ubran.

In če misliš tudi ti,
da je dolgčas brez laži,
pojdi raje z njo,
naj se z dnevom jutrišnjim,
med iskrenimi ljudmi zbudim,

naj se z dnevom jutrišnjim
med iskrenimi ljudmi zbudim.
image




Majda Sepe č una grande cantante slovena!
 
Web  Top
delfinka
view post Posted on 12/4/2006, 22:30




Poletna noč, ...

Poletna noč,
bila je najin dom,
vse stene iz dreves
za strop nebo,

preproge iz travnih bilk
zvezd nebroj za luč,
brez strehe brez zidov
mladim je toplo!

Poletna noč
ljubezni spev, šepet,
sij čustev, žar strasti,
vse mine, vse.

Ostane pest spoznanj
in prgišče sanj,
spominov sto,
za stare dni.

Pridi kdaj pome,
z ognjem v očeh,
bova ljubila se vso noč
pridi kdaj, po nasmeh in poljub.

Vsak zase zdaj
živiva, srečna sva,
samo na videz kdaj,
kot vsi ljudje.

Mlada kot prej
ne bova več
vse dam vse dam,
za eno noč!

Poletna noč ...

Za eno noč,
poletno noč!




Na obali, kjer stojim sva stala,
ko spoznala sva se tisto noč,
vsa v lučeh sijala je obala,
ves svetal za brodom plaval brod.
Vsa v lučeh sijala je obala,
ves svetal za brodom plaval brod.

Ribič ribič me je ujel,
pa ni ujel me na mrežo,
ujel me je le z besedo,
in črnimi očmi.

Je na morje s seboj me vzel,
na barki sva se ljubila,
o da se nikdar vrnila,
bi ne bila nazaj.

Zdaj zvečer bolj temna je obala,
sama vračam v mesto se nazaj,
ribič, kje zdaj tvoja barka plava,
ribič, ribič, da te ni nazaj.
Ribič, kje zdaj tvoja barka plava,
ribič, ribič, da te ni nazaj.

Ribič ribič me je ujel,
pa ni ujel me na mrežo,
ujel me je le z besedo,
in črnimi očmi.

Je na morje s seboj me vzel,
na barki sva se ljubila,
o da se nikdar vrnila,
bi ne bila nazaj.

Ribič ribič me je ujel,
pa ni ujel me na mrežo,
ujel me je le z besedo,
in črnimi očmi.

Je na morje s seboj me vzel,
na barki sva se ljubila,
o da se nikdar vrnila,
bi ne bila nazaj.




Majda Sepe

Edited by delfinka - 12/4/2006, 23:32
 
Top
Nefretete
view post Posted on 13/4/2006, 20:38




Ravnokar na TVS gledam oddajo posvečeno njej. In imam kar kurjo polt in sem čisto nostalgična.
Zame je bila ona ena najlepših žensk. Dama, umetnica, lepotica.
Te pevke so bile res zvezde in so doživele zvezdništvo. Jugoslavija je bila velik trg in bile so oboževane.
Pesmi imajo vsebino in dušo. So za večno. To je bilo obdobje, ko so se s popevko ukvarjali najboljši šolani glasbeniki in pesniki.

Žal se ni znala soočiti s staranjem in ugašanjem njene zvezde. Mislim, da ji je moralo zadnja leta biti zelo hudo.

In še članek Slovenske tiskovne agencije:

Ljubljana - Po hudi bolezni je umrla Majda Sepe, ena največjih dam zlatega obdobja slovenske popevke. Majda Sepe je, tako kot lani preminula Marjana Deržaj, sodelovala pri oblikovanju slovenske zabavne glasbe po drugi svetovni vojni. Številne njene pesmi je podpisal njen mož, skladatelj Mojmir Sepe.

Majda Sepe se je rodila 2. julija leta 1937 v Ljubljani. Nazadnje je pred letom dni izšel dvojni CD z naslovom Sepe Majda in Mojmir: S teboj. Na prvem je 22 pesmi v izvedbi Majde Sepe in na drugem 20 instrumentalnih skladb Mojmirja Sepeta. Majda Sepe ni interpretirala le popevk, temveč tudi šansone.

Sodila je v generacijo Marjane Deržaj, Jelke Cvetežar, Elde Viler, Rafka Irgoliča in Nina Robiča, ki so s skladatelji Juretom Robežnikom, Mojmirjem Sepetom, Bojanom Adamičem in drugimi prispevali k slovesu slovenske zabavne glasbe v 60-ih in 70-ih letih. Med njenimi uspešnicami so Človek, ki ga ni, Med iskrenimi ljudmi, Uspavanka za mrtve vagabunde, Pismo za Mary Brown, Ribič me je ujel in Šuštarski most.

Po srednji glasbeni šoli je Sepetova nastopala z Ljubljanskim jazz ansamblom, s katerim je leta 1956 gostovala v Parizu. Leta 1960 je nastopila tudi na prvem Jazz festivalu na Bledu, kasneje pa nekajkrat na festivalu Slovenska popevka. (STA)
 
Top
view post Posted on 19/7/2006, 09:56
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


:stellinina7er.gif: FRANCI ROGAC :stellinina7er.gif:

Mlad slovenski pisatelj iz Ljubljane


image

image

image

image




LJ, poned. 17.7.2006 pred poznanim lokalom v Centru v druzbi DKivija in Skrge prisede postaven mladenic in njegova lepa punca. DKivi nas predstavi. Pove, da je napisal in objavil ze veliko kniig s pravljicami, zdaj pa je izdal tudi zivljenjepis.

Nimam besed! Prvic ga vidim in mi podari knjigo, za kar se mu tudi tukaj najlepse zahvalim!




Precitam do 33. strani:
Cudovito zivljenjsko opisana knjiga, lepo izrazoslovje popoprano z duhovitimi in hudomusnimi opazkami pisatelja.

Predlagam vam jo za prijetno poletno branje, mogoce boste notri nasli tudi nekaj sebe.





Dragi Franci!
Se enkrat se ti zahvaljujem, ti cestitam in ti zelim vse najlepse, tako pri pisanju kot pri realizaciji tvojih novih knjig.

Irena, TS
:sx1-ciaogo.gif:

:bravo116sh.gif: :ani_congrats.gif: ........ :graziear2.gif:



Edited by BINGA_BONGA - 27/12/2008, 19:19
 
Web  Top
MARSA
view post Posted on 12/8/2006, 14:49




......... TAIJI TOKUHISA




Intervju, LJ, 31.7.2006


Prvo moram povedati, da mi v TS od osamosvojitve Slov. NIMAMO niti TV niti RADIA, ker nasa draga mati Slovenija NE PLACUJE ODDAJNIKOV!!! Zatorej Slovenci v zamejstvu nimajo/nimamo (jaz ne spadam med zamejske Slovence) niti najmajsega pojma, kaj se dogaja na oni strani meje. Prej sem vedela za vse nove in stare pevce, napovedovalce, no…..

Pa sem enkrat slucajno gledala slov. tv in vidim enega lepega fanta napovedovalca, ki je imel cisto svoj stil, cisto svoje obnasanje, govorico, sploh vse je stimalo. Na koncu pa je pisalo, da je voditelj Taiji Tokuhisa. No, in tako se odpravim na lov, ga koncno zalotim v njegovi trgovini AQUAS – SEAWAY, Igriska 12 v centru LJ, kjer prodajajo prav vse za colne, jadrnice, potapljanje, kopalke …..

Trgovina je razdeljena na dva dela : na zenskem oddelku prodajajo oblacila in obutev, na tem bolj tehnicnem oddelku pa prodajajo vso podvodno in ribisko opremo, gumenjake tudi do 9 m, najvec pa od 2 – 4 m, motorje, vse kar je v zvezi z morjem. Velikih colnov pa nimajo. (K sm tut ze prej vidla, d ih nimajo niti ke parkerat tm ukol, z’to sm prou zacudena, d gdaj tut kej trapastga uprasam, no ja, jest sm itak taka !) Trgovina je specializirana, imajo torej veliko izbiro in ponudbo. Predlagam, da greste pogledat.
V vednost : vidim tam en monitorcek pribl. 10 x 10 cm, to montiras na barkico in potem ti piska, ko zazna ribice in jih tudi pokaze, pa globino, stopinje pa se kaj…. in to v tej trgovini stane okoli 200 €, predlani pa je moj prijatelj kupil isto stvar v TS – 800 €. Evo!!!


Po izrecenih komplimentih o njegovi duhovitosti, lepoti, stilu itd….
- Koliko ste pribl. star in znamenje, samski - porocen?
Vodnar, cez 30, samski!

- Fajn, potem pa imajo punce se sanse?
Da, imajo!

- Koliko znate japonsko, glede na to, da je vas oce znani karate mojster TAKASHI TOKUHISA? Ali vas on trenira, in kaksen pas imate? S katerimi sporti se se ukvarjate?
Zelo, zelo malo, tiste besede, ki jih uporabljamo pri karateju in pa vljudnostne fraze. Trenira me moj oce, ki je zahteven, kar je cisto prav (pripomnim z vprasanjem, ce je fotr tecen, ker mene je imel samo na izpitih, itak pa jih nisem niti delala prav rada, ker sem si takoj na zacetku naredila temno vijolicast kimono s crnimi svilenimi obrobami in tudi crn svilen pas, ki se je zavezoval skoraj na masno? Imela pa sem Takashijevo izrecno dovoljenje, ker sem ga pri vpisu vprasala, kaj naj oblecem in je rekel, da tisto kar hocem!!!!) imam crn pas, zacel pa sem sele potem, ko sem koncal trenirati kosarko. Potapljam se tudi in to brez bomb pa veliko se ukvarjam s podvodnim ribolovom. Ukvarjam pa se se z veliko sporti: odbojka na mivki, apnea, vcasih sem treniral kosarko in jo tudi se zdaj rad igram.

- Izvedela sem tudi, da ste tudi maneken, in ce mi poveste, kako ste prisel na tv?
Prej sem dosti delal v modi, zdaj pa malo manj. Nekega dne pa me je poklical en znanec reziser Sasa Dzukic, ki dela na TV RSL v Novem mestu, kjer se oddaja snema in povedal, da izbirajo napovedovalca za novo oddajo, samo da mu ni noben vsec. Ker pa je vedel, da imamo tudi nauticno trovino me je vprasal, ce bi me kaj takega zanimalo. Zmenili smo se za sestanek in zdaj ze peto leto vodim to oddajo, ki je cez celo leto na programu, samo poleti so ponovitve.

Moja druga tv oddaja pa se imenuje AVANTURA in jo vodiva skupaj z Ano in je na TV PIKA / Kanal A. To je mesecna vecerna oddaja , vsak cetrti petek v mesecu ob 21. uri. Oddaja ni kviz, to je razvedrilna oddaja in v vsaki oddaji imam eno znano Slovenko, Ana pa znanega Slovenca (od pevcev do politikov), potem pa imamo tekmovanja iz razlicnih sportov. Vedno se spomnimo nekaj novega, izvirnega, sledi originalna kazen, ki jo mora porazenec izpolniti, npr: sredi poletja mora v smucarski opremi in s smuckami hoditi okoli ali prodajati sladoled na plazi, pranje avtov…. Koliko casa bo ta oddaja trajala se ne ve, odziv gledalcev pa je ogromen.

- Novi nacrti, nove tv oddaje, mogoce svoja tv ali tudi pojete?
Lastra tv sigurno ne, moral bi biti multimilionar pa ne tolarski. Pojem pa ne. Povem pa se to, da smo ustanovili novo podjetje CUDEZ d.o.o., ki se ukvaja z odstranjevanjem in ciscenjem cigumijev s plocnikov. (Ker mi je smesno, se smejim in vprasam, kako so na to idejo prisli?) To imajo ze dalj casa v drugih drzavah. Na vsakem koraku so cigumiji, vsepovsod, na milione.


Evo, konec, najlepse se mu zahvalim, klocnem 2 slikci in .....
Taiji, ki se izgovori Tajzi, zelim ti veliko poslovnih in tv uspehov in pa: DA SI
NAJBOLJSI in NAJLEPSI TV VODITELJ!




:bye1.gif: :clapping.gif: :graziear2.gif: :flowers2.gif: :punk.gif:






taiji180662kbom8



Edited by BINGA-BONGA - 24/8/2015, 13:50
 
Top
view post Posted on 12/8/2006, 14:53
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,341
Location:
TRIESTE

Status:


www.avantura.tv

Evo, tukaj lahko malo vidite Taijija in pa Ano, voditelja oddaje Avantura!

TAIJI po japonsko pomeni MIR V DEZELI! To mi je on povedal!


image

Taiji in Binga-Bonga




Traduzione:

TAIJI TOKUHISA
metŕ giapponese, metŕ sloveno č un bravissimo e bellissimo TV presentatore, con il proprio stile, originalitŕ, intelligenza, ha bellissima voce e il modo di presentare.

L'intervista fatta a Ljubljana, 31.7.2006
direttamente nel suo negozio specializzato: vendono tutti gli articoli nautici: gommoni, grandi anche piů di 9 m, barche a vela, tutto per la pesca, sub, costumi da bagno, insomma …. completamente tutto! Il negozio AQUAS / Seeaway si trova in centro, Igriska 12 e ci sono buonissimi prezzi, bassissimi!


Risponde:
Ho piů di 30 anni, segno zodiacale: acquario, e non sono sposato. Il mio nome TAIJI significa ‘Pace nel paese’! Il giapponese non parlo, soltanto poche parole, quelle che si usano nel karate e le frasi. (Devo aggiungere che il suo padre č famosissimo maestro di karate con il 7 o 8 DAN, TAKASHI TOKUHISA che vive giŕ piů di 30 anni a Ljubljana.)
Faccio tantissimi sport: adesso karate, sub, apena, pallavolo sulla sabbia, prima facevo basket.

Ho cominciato con la moda e sono pure un modello, faccio le sfilate, ma sempre di meno, perché adesso faccio la TV. Ho 2 trasmissioni: NAVIGATORe ed AVANTURA che č una trasmissione divertentissima. Ogni quarto venerdě sera alle 21. abbiamo in studio 2 persone famose slovene e dopo ci sono le gare…. Tantissima gente guarda questa trasmissione!

Abbiamo aperto pure una ditta specializzata: si tratta delle pulizie di gomme da masticare dalle strade, marciapiedi ….


:graziear2.gif: :ani_congrats.gif: : :bravo116sh.gif: :sx1-ciaogo.gif:


Ecco, ho fatto soltanto un piccolo riepilogo!


Edited by BINGA_BONGA - 27/12/2008, 19:21
 
Web  Top
38 replies since 6/1/2006, 12:58   6881 views
  Share